KONST / Litografier / Färglitografi 14103095
nr 1410 3095
Albin Amelin
(1902-1975), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 351/360, Stilleben. Bildmått: 70x50, yttermått inklusive ram: 85x65 cm
Albin Amelin, född 1902 i Chicago, Illinois, död 1975, svensk målare.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 9 augusti 2021
kl 18:34:57
6/8 15:03:37
9/8 18:03:25
Albin Amelin
Läs mer om Albin Amelin